GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3853289
nr 385 3289
Inger Persson
(f. 1936), Sverige
Keramik, 3 del, BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. 1970-tal, alla signerade BIP
Inger Persson, svensk keramiker och formgivare född 1936.
måndag 7 november 2005
Tilgman Keramik